Obezite ve Sağlıklı Zayıflama

Kilo vermek denildiğinde aklımıza ilk gelen  dış görünüşümüzdeki değişikliklerdir. Aslında sağlıklı kilo verdiğimizde dış görünüşümüzdeki değişimlerin yanı sıra vücudumuzda da bedensel, zihinsel ve psikolojik açıdan birçok pozitif değişim meydana gelmektedir.

Zayıflarken en önemli noktalardan biri de sağlıklı yollardan kilo vermektir. Kısa zamanda fazla kilo vermeyi vaat eden diyetlerden uzak durulmalı ve zayıflamak için mutlaka profesyonel bir destek almalıyız. Bütünsel olarak sağlıklı olabilmek için zayıflama çalışmaları uzun vadeli çözümler sunmalı ve sağlıklı yöntemler ile yapılmalıdır.

Kilo verdiğimizde vücudumuzdaki değişikleri fark edebilmemiz için ideal kilomuza düşmeliyiz. Kilo verme sürecinde %5-10 oranında kilo kaybından itibaren vücudumuzdaki olumlu değişimleri fark etmeye başlayabiliriz.

Son yıllarda en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi insülin direncidir. Kandaki yüksek insülin seviyesi, bel bölgesinde yağlanma, kolesterol seviyelerinde artışa, erkeklerde bazen saç dökülmesine, kısırlığa ve kadınlarda hormonal bozukluklara neden olmaktadır.

Sağlıklı Zayıflamanın Vücudumuzdaki Etkileri

Yapılan araştırmalarda yüzde 5-10 oranında kilo kaybının insülin düzeylerini önemli ölçüde düşürdüğünü ve  bu koşulların tersine çevrilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda özellikle Tip 2 Diyabet hastalarında kilo kaybı ve düzenli egzersiz ile hastalık sonucu oluşabilecek semptomların oluşumu azalabilmektedir.

Hipertansiyon vakalarının yaklaşık yüzde 25-30’undan fazla kilolar sorumludur. oluşturmaktadır. Artan vücut ağırlığı kan basıncının yükselmesine neden olmaktadır. Kilo kaybındaki %5-10 azalma kan basıncında da ortalama 5 mmHg azalmaya neden olmaktadır. Aynı zamanda kan kolesterol ve yağ asidi miktarında da azalma olmaktadır.

Fazla kilolar kalp sağlığını da büyük ölçüde etkiler. Kilo problemi olan bireylerde, kalbin çalışma düzeni bozulmaya başlar. Kalp gereğinden fazla zorlanır ve kalp krizi riski artar.  İdeal kiloya düşmek, kalp üzerindeki baskıyı azaltarak kalbin normal işlevselliğine dönmesine yardımcı olur.

Fazla kilolardan dolayı, vücuttaki kemik ve kas dokusunda da  zorlanmalar meydana gelir. Sağlıklı beslenme planı ve düzenli bir yaşam tarzıyla kas ve kemiklerde meydana gelebilecek ağrılar ve eklemler üzerindeki fazla yük azalmaktadır. Kilo vererek vücudumuzun daha verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Yapılan araştırmalarda ideal kiloya ulaştıktan sonra iyileşme süresi kısalmakta, virüslerden ve enfeksiyonlardan korunma düzeyi artmaktadır.

Kişinin ideal kilosuna kavuşması bedensel iyilik hali yanından duygusal açıdan da kişilerin daha iyi hissetmelerine neden olur. Sağlıklı bir şekilde zayıflayan insanlarda özgüven ve mutluluk seviyeleri artmakta, stres, kaygı ve depresyon riski de azalmaktadır. Kişi hedeflediği ideal kiloya kavuşmanın motivasyonu ile kendini daha enerjik ve mutlu hisseder.  Spor ve egzersiz yaparken vücut mutluluk ve tatmin duygusu oluşturan endorfin gibi maddeler salgılayacağından sağlıklı beslenme programlarına egzersizin eklenmesi önemlidir.

Biorezonans Destek Seanları ile Sağlıklı Kilo Verebilirsiniz.

Biorezonans ile kilo verme seanslarında temel amaç hızlı bir şekilde kilo vermek değil, sağlıklı ve kalıcı kilo vermektir. Sağlıklı zayıflamak için uygulanan protokolde danışanların uzaklaşamadıkları sağlıksız gıdalara karşı isteksizlik oluşmakta, bağırsak sağlığını bozabilecek zararlı etkiler ortadan kaldırılmaktadır. Frekans temizliği de yapıldığından kan değerlerindeki, kan basıncındaki, hormonlardaki dalgalanmalar düzenlenebilmekte, bağırsaklarımız daha sağlıklı çalışmaktadır.  Biorezonans destek seansları ile sağlıklı ve mutlu şekilde kilo vererek bütünsel sağlığınızı geri kazanabilirsiniz.

Kilo almaya neden olmasının dışında metabolik sendorumun ortaya çıkmasında da oldukça etkili olan karbonhidrat bağımlılığı için hastanın bağımlısı olduğu şeker, tatlı, çikolata, buğday ekmeği, un ve tuz gibi maddeler tüplere konularak Biorezonans cihazları aracılığıyla vücuttan silinmektedir. Vücuttaki doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleşmesinden yola çıkan Biorezonans teknolojisi, karbonhidrat bağımlılığı ile tahribata uğramış hücrelerin yeniden sağlıklı hale getirilmesini sağlamaktadır.

Karbonhidrat İsteğinizden Biorezonans Destek Seansları ile Kurtulabilirsiniz.

Biorezonans destek seansları, karbonhidrat bağımlılığının vücuttan silinmesi ile hastalanın sağlıklı beslenmesine destek olunarak metabolik sendroma yola açan belirtilerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Metabolik sendromda Biorezonans destek seansları uygulanırken hastanın bütünsel olarak iyileşmesi ele alındığı için vücudun tüm zararlı maddelerden kurtulması ve aynı zamanda insülin hormonu ile hücre yüzeyindeki insülin reseptörlerinin etkileşiminin gerçekleştiği ortamın (interstisyum- mesenkimal alan) temizlenmesi amacıyla genel bir detoksifikasyon işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde hem vücut zararlı frekanslardan arınmakta hem de vücuttaki insülin etkinliği arttırılmaktadır. Aynı zamanda seans sonrasında bol su içilmesine, dengeli ve sağlıklı beslenilmesine ve düzenli egzersize yönlendirme yapılarak kişilerin sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri desteklenmektedir.

WhatsApp chat