Obezite ve Sağlıklı Zayıflama

 

OBEZİTE TERAPİSİ İLE ZAYIFLAMA

Şişmanlık olarak da bilinen obezite durumu besinlerle alınan enerjinin, tüketilen enerji miktarından fazla olması durumunda ortaya çıkar. Obezite insan yaşam performansını kısıtlayan, çeşitli hastalıklara davetiye çıkaran, yaşam kalitesini bozan ve tedavisi mümkün bir hastalıktır. Obezite terapisi konuşarak düşünce, duygu ve davranışlarımızın değiştirildiği bir terapi türüdür.

Obezite Terapisi için bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

Sadece Diyet ve Egzersiz Zayıflamak İçin Yeterli mi?

Obezite çağımızın en önemli sorunu olmaya başlamış ve eğer müdahale etmezsek gelecek yıllarda büyük bir sorun olarak kalmaya devam edecektir. Birçoğumuz kilo vermek için defalarca uğraşmamıza, kendimize diyete uyum sağlayacağımıza dair defalarca söz veririz. Ancak hemen her defasında büyük bir hayal kırıklığı ile bazen birkaç hafya/ay içinde diyet, spor vb. davranışları terk ederiz.

Bazen de çok uğraşıp hızlı bir şekilde verdiğimiz kiloları yine aynı hızda alıyor olmak moralimizi iyice bozabilmektedir. Bu durumun artık kısır döngüye döndüğü düşünür bazende zayıflamak adına obezite cerrahisine başvururuz.

Peki sağlıklı kilo vermenin ve verdiğimiz kiloları almamanın başka bir yolu yok mudur ?

Peki şu ana kadar kilo vermek için sadece davranışlarımızı değiştirmeye çalışmışsak ve yemek yeme, egzersiz gibi kavramlarla ilgili düşünce sistematiğimizi değiştirmeyi hiç düşündünüz mü? Sadece düşünceleri değiştirmekte bazen yeterli olmamakta duygularımızı tanıyabilmemiz, açlık duygusu, iştah, istek vb kavramları da tanımamız ve bunları kontrol altına almak gerekmektedir.

Tam da bu noktada şu ana kadar yemek ile ilgili davranışlarımız da kalıcı ve köklü değişiklik yapmak düşüncelerimizi değiştirmemize ve kalıcı davranış becerilerinin öğrenmemizle mümkün olacaktır. Bizi davranışa sürükleyen duygularımızı fark etmeli, duygularımıza neden olan düşünceleri saptamalı ve bunları obezite terapisi ile değiştirmeyi öğrenirsek kalıcı ve sağlıklı bir hayata adım atmış oluruz.

Obezite Terapisi için bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

Diyet Yapma Düşüncesi Birçok İnsanı Mutsuz Ediyor.

Bazen de başladığımız diyet programını yeterli kiloları verdikten sonra artık diyeti sürdürme motivasyonumuz kalmamakta ve verdiğimiz kiloları hızlı bir şekilde almaktayız. Çünkü hiç bir diyetin ömür boyu sürdürülemeyeceğini düşünür ve geçici süreli olmasını isteriz ya da sürekli diyet uygulama fikri bizi mutsuz bir insan haline çevirir. Eğer sağlıklı beslenme düşüncemizi baltalayan düşünceleri değiştirmezsek yaptığımız davranış değişikliği bizi kısa sürede mutsuz etmektedir. Kilo vermek için ilk günlerde olan motivasyonumuz bir anda düşmekte ve diyet bir zorunluluk halini alarak giderek bizi mutsuz hissettirir. Sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmanın ilk şartının davranışlarımızı oluşturacak düşünce biçimimizi değiştirmek olduğunu unutmayalım.

Zayıf İnsanlar Kilolu İnsanlardan Daha Farklı Düşünür.

Çevremizde kilosunu kontrol altında tutan insanlar olduğunu görürüz ve nasıl bunu başardıklarını merak ederiz ve çoğunlukla bir çaba içinde olmadıklarını düşünürüz. Zayıf insanlara da sorduğumuzda kilosunu korumak için ekstra bir çaba harcamadıklarını söylerler. Tabi ki düşünce sistematiklerinin bizden farklı olduğunu fark etmeyiz. Zayıf insanların açlık, tokluk, doyma gibi kavramlarla ilgili düşünceleri kilosunu kontrol edemeyen insanlardan çok farklıdır. Aslında kilo vermemiz önünde ki en büyük engel doğrun olduğunu düşündüğümüz düşünce sistemimizdir.

Obezite Terapisi ile Kalıcı Zayıflamak Mümkün

Yemek ile ilgili düşüncelerimizi değiştirmedikçe yapacağımız her diyet bize eziyet, mutsuzluk, yoksuzluk ve pişmanlık olarak dönecektir. Bu durumda da olumsuz düşüncelerimizin oluşturduğu olumsuz duyguları bastırmak için diyetimizi bozarız. Sonrada diyetimizi bozduğumuz için pişmanlık duygusu içinde boğulmaya başlarız. Düşüncelerimizi değiştirmeden diyet yapmakta, yapmamakta bizi mutsuz edecektir.

Obezite Terapisi İle Kalıcı ve Sağlıklı Zayıflama Mümkün.

Eğer psikoterapi yöntemleri ile bizi sağlıklı beslenme alışkanlığımızın gelişmesinden alıkoyan düşüncelerimiz saptamalıyız (baltalayıcı düşünceler). Bu baltalayıcı düşünceleri yok edecek olumlu alternatif düşünceleri zihnimize yerleştirip, duygularımızı kontrol altına almayı başarabilirsek, yeni bir beslenme alışkanlığı kazanmış oluruz.

Obezite Terapisi için bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

Psikiyatrist Dr Burak Toprak

Kilo vermek denildiğinde aklımıza ilk gelen  dış görünüşümüzdeki değişikliklerdir. Aslında sağlıklı kilo verdiğimizde dış görünüşümüzdeki değişimlerin yanı sıra vücudumuzda da bedensel, zihinsel ve psikolojik açıdan birçok pozitif değişim meydana gelmektedir.

Zayıflarken en önemli noktalardan biri de sağlıklı yollardan kilo vermektir. Kısa zamanda fazla kilo vermeyi vaat eden diyetlerden uzak durulmalı ve zayıflamak için mutlaka profesyonel bir destek almalıyız. Bütünsel olarak sağlıklı olabilmek için zayıflama çalışmaları uzun vadeli çözümler sunmalı ve sağlıklı yöntemler ile yapılmalıdır.

Kilo verdiğimizde vücudumuzdaki değişikleri fark edebilmemiz için ideal kilomuza düşmeliyiz. Kilo verme sürecinde %5-10 oranında kilo kaybından itibaren vücudumuzdaki olumlu değişimleri fark etmeye başlayabiliriz.

Son yıllarda en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi insülin direncidir. Kandaki yüksek insülin seviyesi, bel bölgesinde yağlanma, kolesterol seviyelerinde artışa, erkeklerde bazen saç dökülmesine, kısırlığa ve kadınlarda hormonal bozukluklara neden olmaktadır.

Sağlıklı Zayıflamanın Vücudumuzdaki Etkileri

Yapılan araştırmalarda yüzde 5-10 oranında kilo kaybının insülin düzeylerini önemli ölçüde düşürdüğünü ve  bu koşulların tersine çevrilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda özellikle Tip 2 Diyabet hastalarında kilo kaybı ve düzenli egzersiz ile hastalık sonucu oluşabilecek semptomların oluşumu azalabilmektedir.

Hipertansiyon vakalarının yaklaşık yüzde 25-30’undan fazla kilolar sorumludur. oluşturmaktadır. Artan vücut ağırlığı kan basıncının yükselmesine neden olmaktadır. Kilo kaybındaki %5-10 azalma kan basıncında da ortalama 5 mmHg azalmaya neden olmaktadır. Aynı zamanda kan kolesterol ve yağ asidi miktarında da azalma olmaktadır.

Fazla kilolar kalp sağlığını da büyük ölçüde etkiler. Kilo problemi olan bireylerde, kalbin çalışma düzeni bozulmaya başlar. Kalp gereğinden fazla zorlanır ve kalp krizi riski artar.  İdeal kiloya düşmek, kalp üzerindeki baskıyı azaltarak kalbin normal işlevselliğine dönmesine yardımcı olur.

Fazla kilolardan dolayı, vücuttaki kemik ve kas dokusunda da  zorlanmalar meydana gelir. Sağlıklı beslenme planı ve düzenli bir yaşam tarzıyla kas ve kemiklerde meydana gelebilecek ağrılar ve eklemler üzerindeki fazla yük azalmaktadır. Kilo vererek vücudumuzun daha verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Yapılan araştırmalarda ideal kiloya ulaştıktan sonra iyileşme süresi kısalmakta, virüslerden ve enfeksiyonlardan korunma düzeyi artmaktadır.

Kişinin ideal kilosuna kavuşması bedensel iyilik hali yanından duygusal açıdan da kişilerin daha iyi hissetmelerine neden olur. Sağlıklı bir şekilde zayıflayan insanlarda özgüven ve mutluluk seviyeleri artmakta, stres, kaygı ve depresyon riski de azalmaktadır. Kişi hedeflediği ideal kiloya kavuşmanın motivasyonu ile kendini daha enerjik ve mutlu hisseder.  Spor ve egzersiz yaparken vücut mutluluk ve tatmin duygusu oluşturan endorfin gibi maddeler salgılayacağından sağlıklı beslenme programlarına egzersizin eklenmesi önemlidir.

Biorezonans Destek Seanları ile Sağlıklı Kilo Verebilirsiniz.

Biorezonans ile kilo verme seanslarında temel amaç hızlı bir şekilde kilo vermek değil, sağlıklı ve kalıcı kilo vermektir. Sağlıklı zayıflamak için uygulanan protokolde danışanların uzaklaşamadıkları sağlıksız gıdalara karşı isteksizlik oluşmakta, bağırsak sağlığını bozabilecek zararlı etkiler ortadan kaldırılmaktadır. Frekans temizliği de yapıldığından kan değerlerindeki, kan basıncındaki, hormonlardaki dalgalanmalar düzenlenebilmekte, bağırsaklarımız daha sağlıklı çalışmaktadır.  Biorezonans destek seansları ile sağlıklı ve mutlu şekilde kilo vererek bütünsel sağlığınızı geri kazanabilirsiniz.

Kilo almaya neden olmasının dışında metabolik sendorumun ortaya çıkmasında da oldukça etkili olan karbonhidrat bağımlılığı için hastanın bağımlısı olduğu şeker, tatlı, çikolata, buğday ekmeği, un ve tuz gibi maddeler tüplere konularak Biorezonans cihazları aracılığıyla vücuttan silinmektedir. Vücuttaki doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleşmesinden yola çıkan Biorezonans teknolojisi, karbonhidrat bağımlılığı ile tahribata uğramış hücrelerin yeniden sağlıklı hale getirilmesini sağlamaktadır.

Karbonhidrat İsteğinizden Biorezonans Destek Seansları ile Kurtulabilirsiniz.

Biorezonans destek seansları, karbonhidrat bağımlılığının vücuttan silinmesi ile hastalanın sağlıklı beslenmesine destek olunarak metabolik sendroma yola açan belirtilerin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Metabolik sendromda Biorezonans destek seansları uygulanırken hastanın bütünsel olarak iyileşmesi ele alındığı için vücudun tüm zararlı maddelerden kurtulması ve aynı zamanda insülin hormonu ile hücre yüzeyindeki insülin reseptörlerinin etkileşiminin gerçekleştiği ortamın (interstisyum- mesenkimal alan) temizlenmesi amacıyla genel bir detoksifikasyon işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde hem vücut zararlı frekanslardan arınmakta hem de vücuttaki insülin etkinliği arttırılmaktadır. Aynı zamanda seans sonrasında bol su içilmesine, dengeli ve sağlıklı beslenilmesine ve düzenli egzersize yönlendirme yapılarak kişilerin sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri desteklenmektedir.

Biorezonans desteği ile zayıflamak için bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
WhatsApp chat