Sigara Bağımlılığı

PSİKOTERAPİ VE BİOREZONANS İLE SİGARAYI BIRAKMAK MÜMKÜN

Sigarayı 1-2 Seansta Psikoterapi ve Biorezonans Desteği İle Bırakmak Mümkün

Bu seansın hemen sonrasında sigara içme isteğinde kalıcı azalma olması beklenir. Seans sonrası, sigara eskisi gibi zevk vermez hale gelir. Yapılan işlem, bir yandan da tütünün içerisinde bulunan ve vücutta birikmiş olan zehirli ve toksik maddelerin vücuttan hızla atılmasını sağlar. Biorezonans cihazıyla yapılan bu işlem, sigarayı bırakmak için iyi bir destektir.

Sigarayı Bırakmak istiyorsanız bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

Biorezonans Nedir?

Biorezonans desteği, içilen sigaradan alınan elektromanyetik alanın vücuttan silinmesi işlemidir. Biorezonans desteği ile kişinin içtiği son sigaradan aldığı frekans bilgisini vücuda ters çevirip vermesiyle yapılır. Bu da ayna görüntüsünde, yani birbirinin tersi olan iki titreşimin birbirini yok edeceği bilgisiyle örtüşmektedir. Dolayısıyla biorezonans destek seansları ile, bağımlılık yapan maddenin vücuttan atılmasına ve o maddeye karşı ilginin belirgin biçimde azalmasına neden olur.

Biorezonans Desteğinin Sigarayı Bırakmada Etkili Olduğu ve Yan Etkisinin Olmadığı Bilimsel çalışmalarla Saptanmıştır.

Yapılan çalışmalar ve bizim gözlemlerimizde biorezonans desteğinin hastaların %70-80 inde etkili olduğu saptanmıştır. Ayrıca yapılan geniş ölçekli çalışmalarda herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır.

Biorezonans Seansından 48 Saat Önce Arınma Hazırlıklarına Başlanmalıdır.

Seansın başarılı olabilmesi için, kişinin seans öncesi hazırlıklarını tam ve eksiksiz yapması, seans sonrasında doktorların verdiği kurallara harfiyen uyması, terapinin etkinliği açısından çok önemlidir.

Sigarayı Bırakmak Psikoterapi Uygulanması Kurtulma Şansını Arttırır.

Ayrıca kişinin sigarayı bırakmaya hazır olması da terapinin başarı oranlarını çok yükseklere çıkarmaktadır. Seans öncesi kişi ile yapılan Psikiyatri Doktoru görüşmesi ile kişinin bağımlılık düzeyi belirlenir, bilindiği üzere sigara hem fiziksel hem de psikolojik bağımlılık yaptığı için seanslara eklenen psikoterapi ile kişinin sigarayı bıraktıktan sonra psikolojik yoksunluk yaşamaması için bir takım önerilerde bulunulur. Davranışçı terapilerin devam ettirilmesi kişinin yeniden sigaraya başlama ihtimalini çok aza indirir. Psikoterapi ile kişiyi sigara içme davranışına iten düşüncelerin saptanması, bu düşüncelerle baş edebilme becerilerinin geliştirilmesi sağlanır. Sigarayı bırakmada ilk 3 ay yeniden başlamak için çok risklidir. Bu dönemde sigaraya tekrar başlamaması için tedavi sürecine eklenecek konuşma terapileri başarı şansının ciddi anlamda arttıracaktır.

Yapılan çalışmalarda profesyonel destek alanlarda hiç bir destek almayanlara oranla sigarayı bırakma şansı 10 kat artmaktadır.

Sigarayı bırakmak aslında sanıldığı kadar zor değildir.

Sigaradan kurtulmak için genellikle tek seans yeterlidir. Ancak etkinliği arttırmak için 3-4 gün aralıklı 2. seans önerilmektedir. Kişinin zorlandığı durumlarda destek seansları da uygulanabilir. Ayrıca biorezonans desteği yanında uygulanacak psikoterapi ile danışanlarımızın sigarayı bırakma etkinliğini arttıracaktır.

Sigarayı Bırakmak istiyorsanız bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

SİGARA BIRAKMA EĞİTİM PROGRAMI:

Kullanılan frekanslar sigaranız içindeki 4000 kadar ayrı maddeden kaynaklanan karışık paterndeki elektromanyetik frekanslardır. Amaç vücudunuzda bu frekansların ortadan kaldırılmasıdır. Yapılan işlem alınan tüm frekansların tam ters çevrilmesi ve bu yeni yaratılan frekans paterninin vücuda verilmesidir. Kişi işlem sırasında genellikle bir şey hissetmez. Ama işlem sonunda sigara içindeki zehirli maddeler ve nikotinin vücudunuzla bağlantısı koparılmıştır, nikotin ve bu toksinler vücudunuzdan hızla atılmaya başlamıştır. Sigaranın içindeki zehirli maddelere artık vücudun toleransı yoktur. Sistemin normal işleyişini korumak için nikotine olan ihtiyacı ortadan kalkmıştır.

SİGARA EĞİTİM PROGRAMI

Mora Nova  cihazı sigara bıraktırma cihazı olarak icat edilmemiştir. Yapılan 20 senelik çalışmalar süresince, uygulanan çeşitli terapiler esnalarında(özellikle Detoks/arınma programları), sigara içen kişilerin sigara miktarlarını azalttıklarını ve hatta sigara içimini bıraktıkları tespit edilmiştir. Bu gelişimi takip ederek, git gide Detoksifikasyon programlarına sigara sanki alerji yapan etkenmiş gibi yeni geliştirilmiş programlar ilave ederek terapiler geliştirilmiştir.

Ancak T.C Sağlık Bakanlığı, Amerika Sağlık Bakanlığı’nın ‘Treating Tobaco Use and Clinical Practice Guideline 1996′ kaynağına dayanarak, Akupunktur- Hipnoz- Rezonans terapilerini bu alanda bilimsel kanıtı olmadığı için, sigara bıraktırma terapilerinde kullanılmasını, tıbbı cihaz olarak kabul etse de, uygun görmemektedir. Biorezonans Metodunun ancak bir eğitim programı olmasını kabul etmektedir. (07.05.2007 T.C. Sağlık Bankalığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yazı 9242).

Dünya Sağlık Örgütü ‘Sigara İÇİMİ/ bağımlılığı bir hastalık olarak kabul etmektedir(İnternational Classification of Diseases; F.17). Hekimler Türk Tababet Kanunun (Sayı 1219) verdiği yetkilere dayanarak her türlü tedaviyi yapabilirler veya hekim kontrolünde yaptırabilirler. Mora Nova cihazı EN İSO 9001:2000 ve EEC 93/42 ve CE sertifikalarına sahip olarak Avrupa da olduğu gibi Türkiye’de tıbbi cihaz IIa Kategorisine girmektedir ve dolayısı ile TIBBİ CİHAZ YÖNETMELİĞİ’ ne tabidir.

Sigarayı Bırakmak istiyorsanız bizimle İLETİŞİM kurabilirsiniz. ONLİNE RANDEVU alabilirsiniz ya da 0555 0229 228 den bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp chat