Klinik Psikolog / Psikoterapist – Zeynep Yaşar

Zeynep Yaşar

Klinik Psikolog / Psikoterapist

Psikoloji öğrenimini Université de Paris VII Diderot, Sorbonne Cité ‘de tamamlamıştır. Lisans eğitiminden sonra bir senelik profesyonel iş deneyiminin ardından aynı üniversite de Psikanalitik Klinik Psikoloji Yüksek lisansına başlamış, Prof.Dr Alain Vanier denetiminde “Psikoz ve Dil” üzerine yazdığı tez ile bitirmiştir.

İngiliz Psikologlar Birliği üyesidir.

Eğitimi boyunca Fransa’da Fondation Vallée Psikiyatri hastanesi, Françoise Minkowska Kliniği, Unicef Paris, ASM 13, Enghien les Bains Kliniği, Simone Veil Hastanesi, Arjantin, Meksika ve Amerika’da sosyal sorumluluk projeleri kapsamında grup terapilerinde, Birleşmiş Milletler’in 2030 senesi için hedeflenen sürdürebilir kalkınma hedefleri kapsamında ise Cinsiyet Eşitliği projeleri için Hindistan Ve ABD’de çalışmıştır.

Fransa’ya psikoloji eğitimi almaya gitmeden önce öğrencisi olduğu St.Michel Fransız Lisesi ve Müjdat Gezen Sanat Akademisi’nde katıldığı ve eğitim aldığı çeşitli sanat dallarını baz alarak sanat ve psikolojinin bir araya gelmesinden ortaya çıkan Psikodrama ve Müzik terapisi gibi sanatla terapi gruplarında terapistlik yaparken, süpervizyonunu Paris ASM13’de tamamlamıştır.

Nöropsikolojik Test Bataryası’nı ve Projektif testleri (Rorschach ve TAT) uygulamakta, Ergen ve Yetişkinler üzerine uzmanlığını almıştır ve Psikanalitik Psikoterapiyi baz alarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkçe, İngilizce ve Fransızca terapi yapmaktadır.

WhatsApp chat